Metin Okyay’dan Yeni Marka “Metinbaba1948”

Mezunumuzun Kızından Gurur Veren Başarı
19/01/2021
Kariyer Basamaklarını Emin Adımlarla Çıkan TAC’13 İpek Arı
20/01/2021

“Metin Baba 1948” kuruluş ilhamını TAC ’62 ve ODTÜ Kimya Mühendisligi mezunu işadamı Metin Okyay ve onun hayat hikayesinden almış, merkezinde yarım asrı aşkın bir lezzet, kalite ve ustalık olan bir markadır.

Babasının temelini attığı küçük bir tahin işletmesi, Metin Bey’in Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkani olarak 50 yıla yakın süren liderliğinde bir marka haline gelmiştir. Bu yerel firmada olan ortaklığından 2020 yılında hisselerini satarak ayrilan Metin Okyay, aralarında TAC ’95 mezunu Lale Okyay’in da bulunduğu çocuklarıyla birlikte, “Metin Baba 1948” isimli yeni markası ve yeni fabrikasıyla üretimine devam ederek, sektöre hizmet vermeyi ve bölge ekonomisine katkıda bulunmayı sürdürmektedir.

Metin Baba’nin entegre modern tesislerinde, gıda güvenliğine uygun, hijyenik koşullarda, geleneksel yöntemler birebir uygulanarak, hiçbir katkı maddesi, glukoz katılmadan, zaten kutusunu açtığınızda kokusundan anlayacağınız üstün kalitede ürünler piyasaya sürülmektedir. Metin Baba’dan gelenekleri yaşatan, yerli susamın yoğunluğunu hemen hissedeceğiniz nefis tayinlere, yerken ağzınızda dağılan helvalara ve markanın Metin Okyay ile özdeşleşen, tecrübe, ustalık ve zamanla mükemmelleşmiş tüm tatlarına, seçkin marketlerde, markanın satış mağazalarında ve metinbaba.com.tr ‘de  erişebilirsiniz. Ayrıca @metinbaba1948 Instagram hesabını takip edebilirsiniz.

Tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.