SEV YÖNETİM KURULU BAŞKANI TAC ’84 MEHMET NANE’DEN ÖĞRENCİLERE MESAJ; “İyi birer Abi Abla Olun”

İZMİR ‘DE TAC GECESİ
19/11/2018
TAC ‘DE LİDERLİK KONFERANSI
02/12/2018

Okulumuzdaki gerek İdari, gerek öğrenci etkinliklerine büyük önem veren ve bu etkinliklerin pek çoğuna katılmaya çalışan Sağlık ve Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı TAC ’84 Mezunumuz Mehmet Nane bu sene Öğretmenler günü kapsamında öğretmenler ve öğrencilerle buluşmak için okulundaydı. Öğrencilerle Oditoryumda bir araya gelen Nane’ye dönem arkadaşları Rasim Küçükkurt ve Ruhi Koçak da eşlik etti.  Çukurova’da yaşayan Mezunların da yoğun katılımıyla yapılan buluşmada öğrenciler ağabeyleri ve ablalarının okul yıllarındaki anılarını dinlediler. Mezunlar da kardeşlerini dinleyip onların sorularını yanıtladılar.

Mezun abi ve ablalarının öğrenci kardeşlerine özellikle vurguladıkları şey;  

“ biz de sizler gibi bu okulun sıralarından geçtik, yıllar geçmesine rağmen arkadaşlarımızdan, abilerimizden, okulun bize verdiği kazanımlardan ve TAC’den kopamadık.  Bu sene 130. Yılını kutlayan bir okuldasınız. Bu okulu diğer okullarından farklı kılan bir özelliği de Abilik- Ablalık sistemidir. Sizler kardeşlerinizi sevgi ile kucaklar, onlara destek olursanız abilik -ablalığınız okul hayatınızı kapsayan 5 yıl ile sınırlı kalmayıp bir ömür boyu sürer. Sevgi ve saygıyla hatırlanmak istiyorsanız iyi bir abi ve abla olun.  Mezuniyetimizden bu yana hayatımızın her anında burada okumanın mutluluğu ve gururunu yaşıyoruz sizler de yıllar geçse bile okulunuzu, kardeşlerinizi unutmayın bize verilen bu değerlere sahip çıkın ve birbirinize destek olmayı ihmal etmeyin. Buradan aldığınız kültürü hep birlikte sevgiyle yaşatın. Ve bunu daima sizden sonraki kuşaklara da aktarın. Sevgi paylaştıkça çoğalır ve büyür bunu asla unutmayın”  oldu.

Toplantıyı Mezunlar ile öğrenciler eski ve yeni versiyonu birlikte söyledikleri “bombalaki” ile  coşkuyla tamamladılar. “Bom Bom Bom Bombalaki Bombalaki Bom Bom Bom Tarsus Tarsus Zım Zım Zım Kolej Kolej Kolej ”

Öğrenci kardeşlerine her zaman desteklerini hissettiren mezunlarımızın bu özel günde Öğretmenlerimizi de yalnız bırakmaması çok anlamlıydı. Öğrencilerle buluşmanın ve keyifli TAC sohbetlerinin ardından Öğretmenlerle öğle yemeği yiyen Mehmet Nane daha sonra mezunlarla birlikte Oditoryumdaki Öğretmenler ve öğrencilerin birlikte hazırladığı  “Öğretmenler Günü” kutlamalarına katıldı. Öğretmenlerimize öğrencilere verdikleri sevgi ve emekleri için teşekkür eden Mehmet Nane, kendisini yetiştiren öğretmenlerini yıllar geçmesine rağmen saygı ile andığını dile getirdi. Hala bir öğretmeni aradığında ona duyduğu vefa ve yaşamında oluşturduğu bir ışık nedeniyle ayağa kalkarak telefona yanıt verdiğini sözlerine ekledi.

TAC’ye boşuna “Mezun olunamayan okul” denilmiyor. TAC ‘li mezunlar bu anlamlı günde de okullarının farkını bizlere bir kez daha gösterdi. Mezunu, Öğretmeni, Öğrencisi, velisi ve gönül dostları ile birlikte daha nice yıllarca Yaşa Varol TAC