Buluşma Dergisi Son sayısı
19/11/2014
17 OCAK 2015- TAC ANKARA BALOSU
24/11/2014
Sevgili arkadaşlar,
 
1957 – Talas yıllarından beri  yakın arkadaşım ve kadim dostum  Prof. Dr. Sinan Bayraktaroğlu  30 yılı aşkın bir süre  Ingiltere 'de  " Cambridge School of Language "   sahibi ve direktörü olarak  faaliyette bulunmuş, Ingilizce eğitim alanında Ingiliz Kraliyet takdirnamelerine  layık görülmüş değerli bir akadisyen arkadaşımızdır.
Kendisi Talas ve Tarsus Amerikan Kolejinden sonra devam ettiği , Ankara Dil Tarih Coğrafya Fakültesi – Ingiliz Dili ve Edebiyatı "  bölümü  mezunu, dilbilimci ve  çağdaş  ve Atatürçü bir eğitimcidir.
Eğitim ve özellikle İngilizce Eğitim konularında çok sayıda yazıları ve  makaleleri vardır.
Sinan arkadaşımız ,  Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından , 23- Kasım – Pazar günü Ankara  – Kavaklıdere ' de bulunan ITÜ Evi – Konferans salonunda , düzenlenecek olan FORUM ' da  konuşmacı olarak, İngilizce Eğitim ' in  Türkiye 'de nasıl  yapıldığı ve nasıl yapılması gerektiği hakkında önemli bir  konuşma yapacaktır. halen Türkiye 'de  milyonları  ilgilendiren bu konudaki çarpıklıklara da parmak basarak bu önemli konuya  dikkat çekecektir.
Diğer  değerli konuşmacıların da yer alacağı bu Forum ' u özellikle, Ankara 'da oturanlara   veya  o tarihlerde  Ankara' ya gidecek  arkadaşlara duyurmayı bir görev saydım..
Forum ile ilgili  bilgiler aşağıda ve afiş  ektedir..
 
Sevgi ve saygılarımla.. 

Faruk Bozbey