TAC 1969 MEZUNUMUZ OĞUZ AYDEMİR’İN BÜYÜK BAŞARISI

TAC’70 YAŞAR BİLGİN’E ONURSAL DOKTORA ÜNVANI VERİLDİ
01/07/2019
TARSUS GÖZLÜKULE ARAŞTIRMA MERKEZİ ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ
05/07/2019
TAC'69 MEZUNUMUZ OĞUZ AYDEMİR'İN BÜYÜK BAŞARISI

GUSI BARIŞ ÖDÜLÜ

Gusi Peace Prize International 2019 ödülü 1969 mezunumuz Oğuz Aydemir'e verilecek. Gusi Barış Ödülü Asya’nın Nobeli niteliğinde ve 2002 senesinden beri veriliyor.
Dünya barışı ve gelişimine katkıda bulunanlara değişik dallarda verilen ödül Oğuz Aydemir'e “kültürel miras” konusundaki başarılı çalışmaları dolayısıyla verildi. Ödül Kasım ayında Filipinlerin başkenti Manila’da törenle sunulacak.

HIRVATİSTAN TÜRKİYE DOSTLUK BÜYÜK ŞARTI ÖDÜLÜ

İki ülkenin kardeşliği için birçok alanda çok sayıda projeler üreten Türkiye Hırvatistan kardeşlik derneği 25. kuruluş yıldönümünü bir dizi etkinlikle kutluyor.
Dernek her 5 yılda bir iki ülkenin kardeşliği ile ilgili önemli çalışmalar yapmış olan bir kişi veya kuruluş seçerek özel bir ödül veriyor. "Hırvatistan-Türkiye Dostluk Büyük Şartı" olarak adlandırılan bu önemli ödül kuruluşunun 25. yılında derneğin yönetim kurulu tarafından Türkiye Hırvatistan kardeşliği ile ilgili yıllardır yaptığı katkılar ve Hırvatistan'daki Osmanlı Mirasının tanıtılması ve desteklenmesiyle ilgili yürüttüğü çok önemli çalışmalar nedeniyle Oğuz Aydemir'e verildi.
Bu özel ödül Oğuz Aydemir'e 24 Ekim 2019 tarihinde Zagreb Mimara Müzesinde her iki ülkenin üst düzey temsilcilerinin katılacağı törende verilecek.

Yürüttüğü diğer birçok sosyal sorumluluk çalışmalarının yanısıra tarihi değerlerimizin yaşatılması konusuna da büyük emek veren mezunumuz Oğuz Aydemir aynı zamanda geçtiğimiz günlerde 'Bir Tuğla da Sen Koy!' burs fonuna anlamlı bir bağış yaparak ihtiyacı olan başarılı öğrencilere büyük destek vermişti. 
Mezunumuzu bu önemli başarılarından ve eğitime verdiği anlamlı desteğinden dolayı bir kez daha kutluyor ve camia olarak gurur duyuyoruz.