TAC Spor Kulübü Master Atletizm Takımından Haberler

2004 mezunumuz Aslı Baysan Birgen’e uluslararası ödül.
29/07/2022
2019 Mezunumuz Mert Genç’ten İlk Single
01/08/2022

Tarsus Amerikan Koleji Spor Kulübü Master Atletizm takımı 30-31 Temmuz 2022 tarihlerinde Konya’da yapılan “Master Atletizm Türkiye Şampiyonasına” 11 sporcuyla katıldı.

Ali Cerrahoğlu’78, Tekin Akpolat’78, Erdinç Ertürk, Ahmet Uyan’81, Alihan Irmakkesen’81, Timur Gökmeral’81, Nuran Baykal, Evren Can’95, Mehmet Akkaya, Hasancan Kara ve Can Erturan’99’dan oluşan takımımız 2 gün boyunca pistlerde; koşu, atma ve atlama dallarında başarıyla mücadele ettiler ve kulübümüze madalyalar kazandırdılar.Bireysel yarışmaların yanısıra TAC takımı yaş gruplarında iki ayrı 4×100 bayrak takımı çıkartarak yarıştı ve iki dalda da altın madalya kazandı.

Master Atletizm yarışmaları 35 yaş üstü beşer yaş aralıklarla yaş gruplarında kışın salon ve yazın açık saha yarışları olmak üzere yılda iki kez Türkiye, aynı şekilde iki kez de Balkan şampionaları şeklinde yapılıyor ve dileyen her sporcu lisans çıkartarak yarışmalara katılabiliyor.

TAC Master Atletizm takımı giderek artan sporcu sayısı ile bu alanda gelişmeye devam ederek önümüzdeki yıl Türkiye’de yapılacak olan Balkan Salon Şampiyonasına hazırlanıyor. Sizler de bu “genç” takıma katılmak, sağlıkla ve keyifle spor yapmak isterseniz kulübümüze başvurunuz.

Camiamızı en iyi şekilde temsil eden master sporcularımızı kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.

TAC SPOR KULÜBÜ