TAC SPOR KULÜBÜ’NDEN SPOR DOLU BULUŞMA

AİDATINIZI ÖDEDİNİZ Mİ?
08/12/2014
Cumhuriyet Balo Videosu‏
10/12/2014

Tarsus Amerikan Koleji (TAC) ve Tarsus SEV İlköğretim Okullarına yönelik spor çalışmalarını organize eden TAC Spor Kulübü’nün düzenlediği ‘pazar buluşması’, öğrencileri, velileri ve okul yönetimini keyifli bir Pazar gününde bir araya getirdi. 

Öğrencilerimize yönelik devam eden basketbol ve voleybol çalışmalarıyla ilgili gelişmeleri paylaşmak ve TAC Spor Kulübü’nün çalışmaları hakkında bilgi vermek amacıyla 7 Aralık 2014 Pazar günü, “TAC Spor Kulübü Buluşması” düzenlendi. Birbirinden renkli etkinliklerin ve sunumların gerçekleştiği bu pazar buluşmasında, Tarsus SEV ve TAC velileri, keyifli etkinliklere çocuklarıyla birlikte katıldılar. TAC bahçesinde kurulan voleybol fileleri ve basketbol potalarında aileler arası turnuvalar düzenlendi, halat çekme yarışması yapıldı. Çocuklar, anne ve babalarıyla birlikte spor yapmanın keyfini yaşadı.
“HEDEFİMİZ SPOR KÜLTÜRÜNÜ YAŞATMAK”
TAC Spor Kulübü’nün düzenlediği Pazar buluşmasında ayrıca oditoryum binasında öğrenci ve velilere yönelik sunumlar da paylaşıldı. İlk sunumu TAC Spor Kulübü Başkanı Dr. Ali Çekiç yaptı. TAC Spor Kulübü olarak hedeflerinin spor kültürünü yaşatmak olduğunu vurgulayan Dr. Çekiç, okulda haftada iki gün düzenlenen voleybol ve basketbol okullarının kendi kulüpleri tarafından organize edildiğini vurgulayarak, toplam 174 öğrencilerinin olduğunu söyledi.
OBEZİTENİN PANZEHİRİ SPOR
Daha sonra Mezunlar Derneği Başkanı ve Okul Hekimi Dr. Ali Cerrahoğlu; spor yapmanın sağlık açısından önemiyle ilgili bilgiler paylaştı. Obezitenin çocuklar arasında bir çığ gibi büyüdüğüne dikkat çeken Dr. Cerrahoğlu; “Bununla mücadele etmenin iki formülü var; biri sağlıklı beslenme diğeri ise spor yapmak. Çocuklarınızı mutlaka spor yapmaya ve hareketli olmaya teşvik edin” diye konuştu.

“SPOR DERS BAŞARISINI ARTIRIR”
Uzun yıllar spor koçluğu yapmış olan, kendisi de spora tutkuyla bağlı olan Tarsus Amerikan ve Tarsus SEV Başdanışmanı Mr. Andrew Leathwood da; sporun bir yaşam biçimi olması gerektiğini vurguladı: “Sporu derslerin ya da akademik başarının önündeki bir engel olarak görmeyin. Tam tersine spor yapanların akademik başarılarının da yüksek olduğunu gösteren birçok bilimsel araştırma vardır. Çünkü spor kişiye disiplinli, planlı ve programlı olmayı öğretir.”
“KARİYER YOLUNDA SABIRLI OLMAYI ÖĞRETİR”
Öğrencilik yılları boyunca okul takımında spor yapmış olan TAC Spor Kulübü Başkan Yardımcısı ve TAC’88 mezunu işadamı Kasım Tanrıöver ise kariyer ve spor arasında önemli bir bağ olduğunu söyledi: “Spor her şeyden önce kişiye sabırlı olmayı öğretir. Bu da kariyer basamaklarını tırmanırken en çok ihtiyacınız olan erdemlerden biridir. Şimdiki gençler ne yazık ki iş hayatına atılır atılmaz ‘voleyi vurma’yı hayal ediyor. Oysa böyle bir dünya yok. Çalışmak, emek vermek ve sabretmek gerekiyor. İşte spor yapan birinde bu üç özellik de bir arada her zaman olur. O yüzden spor her zaman hayatınızda olsun. Ne üniversite ne özel okullar sınavı için spora ara verin. Tam tersine sınavların en boğucu olduğu zamanlarda spor size nefes aldıracak, daha programlı çalışmanızı sağlayacaktır.”