TAC’71 MEZUNUMUZ MUHTAR KENT’DEN GENÇLERE MESAJ

TACli babalar ve TAC’li Çocuklar
21/06/2019
TAC’76 ALİ KABAŞ ÖDÜL ALDI
25/06/2019

TAC'78 mezunumuz Ali Cerrahoğlu TAC'71 mezunumuz Muhtar Kent ile Ayvalık'ta bir araya geldi. Bu buluşma ile ilgili Ali Cerrahoğlu'nun yazısını sizinle paylaşmak isteriz.

NEREDEN GELDİĞİNİZİ UNUTURSANIZ HİÇBİR YERE GİDEMEZSİNİZ
Dünyanın en büyük şirketini yöneten Muhtar Kent abimizin her platformda gençlere verdiği öğüt çok anlamlı; 'nereden geldiğinizi sakın unutmayın'. Ayvalıklı bir ailede dünyaya gelen Muhtar Kent Tarsus Amerikan Koleji'nde okuduktan sonra uzun yıllar Amerika'da ve dünyanın birçok kentinde yaşadı ama geldiği yer olan ülkemizi, Ayvalık'ı ve Tarsus'u hiçbir zaman unutmadı. 
Yoğun ve başarılı iş hayatının yanısıra her zaman sosyal sorumluluk çalışmalarının içinde oldu. Eşiyle birlikte kurduğu Defne ve Muhtar Kent Vakfı ihtiyacı olan başarılı öğrencilerin eğitimine destek veriyor. Muhtar Kent aynı zamanda Tarsus Amerikan Koleji Mezunlar Derneğinin yürüttüğü ve Sağlık ve Eğitim Vakfı'nın destek verdiği 'Bir Tuğla da Sen Koy!' burs fonu projesine de önemli maddi destek vererek ihtiyacı olan başarılı öğrencilerin eğitimine katkıda bulundu.
Geçtiğimiz gunlerde Ayvalık'ta yapılan Defne ve Muhtar Kent Vakfı yönetim kurulu toplantısında yeni dönemde dünyanın en prestijli üniversitelerinde okumaya hak kazanan pırıl pırıl öğrenciler belirlendi ve öğrenimi devam eden öğrencilerle ilgili de genel değerlendirme yapıldı. 
Tarsus'un ve ülkemizin başarılı gençlerinin eğitimlerine gösterdiği duyarlılıktan dolayı 'nereden geldiğini hiçbir zaman unutmayan' Muhtar abimizle gurur duyuyoruz.