TARSUS AMERİKAN KOLEJİ’NDE BURUK AÇILIŞ

BİZLETTER TEMMUZ SAYISI
16/07/2015
EYLÜL AYI SON CUMA
10/09/2015

TARSUS AMERİKAN KOLEJİ’NİN AÇILIŞINDA

ŞEHİTLERİMİZ İÇİN SAYGI DURUŞU

Türkiye’nin en köklü okullarından Tarsus Amerikan Koleji (TAC) ve kardeş okulu olan Tarsus SEV İlköğretim Kurumları’nda ders zili erken çaldı. 2015-2016 eğitim-öğretim yılına 7 Eylül 2015 Pazartesi günü başlayan Tarsus Amerikan Koleji ve Tarsus SEV’deki açılış törenleri, birbiri ardına gelen şehit haberleri nedeniyle buruk geçti.

TAC’nin tarihi kampüsünde düzenlenen törene, öğrencilerin yanı sıra veliler ve okul görevlileri ile Sağlık ve Eğitim Vakfı (SEV) Mütevelli Heyet Başkan Yardımcısı Mehmet Yaltır katıldı. Her yıl davullu-zurnalı açılış yapan öğrenciler, bu yıl tüm ülkemizi yasa boğan şehit haberleri nedeniyle, hüzünlü ve buruk bir açılış gerçekleştirdiler. Ellerinde büyük bir Türk bayrağı ve meşaleler eşliğinde tören alanına giren TAC öğrencileri, tüm veliler ve okul yöneticileriyle birlikte şehitlerimiz anısına saygı duruşunda bulundular.

Törende; SEV Vakfı Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Mehmet Yaltır, Okul Müdürü Günseli Yüksel, Tarsus Okulları Direktörü Andrew Leathwood ve TAC Mezunlar Derneği Başkanı Ali Cerrahoğlu; yaptıkları konuşmalarda yeni eğitim-öğretim yılı ile ilgili duygu, düşünce ve temennilerini dile getirdiler.

Açılış törenlerinde yapılan konuşmaların ardından TAC öğrencileri, yeni eğitim ve öğretim yılının ilk dersini işlemek üzere sınıflarına girerek sıraları doldurdular.