Tuğla Bursu Başvuruları Başladı

Tarsus Emekli Evi’ne TAC’li Sorumlu
14/07/2020
Ayşegül Yıldız Altın’dan Güzel HAberler
29/07/2020

Değerli Mezunlarımız;

Liselere Giriş Sınavı (LGS) sonuçları açıklandı. 

Okulumuz web sayfasında taban puan açıklayarak hazırlık sınıfına bu sınav ile öğrenci alacak.

Maddi durumları yetersiz de olsa okulumuzda okumayı hak eden tüm öğrencilerin bu şansı bulabilmeleri için burs desteği çok önemli.

 Okulumuzun diğer burslarının yanısıra Mezunlar Derneğimizin ve Okulumuzun/Vakfımızın birlikte yürüttüğü “Tuğla Bursu”  ile bu yıl da başarılı ve desteğe ihtiyacı olan öğrencileri okulumuza hep birlikte kazandıracağız .

Tuğla Bursumuz;

– Bu yıl 14. kez yeni öğrenciler seçecek.

– 2007-2008 döneminden bu yana toplam 47 öğrencimiz Tuğla Bursundan yararlandı. 

– Hazırlık sınıfına bu yıl seçilecek olan yeni öğrenciler hariç halen 19 öğrencimiz TAC’de eğitimlerine başarıyla devam ediyorlar.

 Yeni bursiyerlerimiz, okulumuz kayıtlara başladığında belirlenecek adaylar arasından, Mezunlar Derneği, SEV ve TAC Okul Yönetiminin birlikte oluşturduğu “Tuğla Burs Komisyonu” tarafından seçilecek.

Sizler de çevrenizde varsa başarılı ve desteğe ihtiyacı olan öğrencileri okulumuzun web sayfasındaki (www.tac.k12.tr) kayıt ve burs formu ile derneğimizin web sayfasındaki (www.tac-alumni.org) Tuğla Burs formunu doldurmaları için yönlendiriniz.

Derneğimizin desteğe ihtiyacı olan mezun çocukları ve üniversite eğitimi gören mezunlarımız için burs başvuruları da web sayfamızdaki BURSLAR linkinden yapılmaktadır.

Mezunlar Derneğimizin, Tuğla Bursu ve diğer şartlı bağışlarla oluşturulan burslarına verdiğiniz destek için, eğitim gören başarılı ve ihtiyacı olan öğrenci kardeşlerimiz adına çok teşekkür ederiz.

TAC MEZUNLAR DERNEĞİ