Istanbul Subesi Genel Kurul Daveti HATIRLATMA – 31 Ocak 2015‏
23/01/2015
Gurur verici bir haber; Muhtar Kent ve Mehmet Nane…‏
30/01/2015

Bir Tuğla da Sen Koy! burs fonu projemize yapılan son bağışlardan oluşan haber bültenimiz aşağıdadır.

Toplam 10.000 Tuğladan oluşan projenin tamamlanmasına 626 Tuğla kalmıştır. Daha önceden rezerve edilen bölgeler de birer birer tamamlanmaktadır.

REZERVE ALANLARINI TAMAMLAYANLAR

* TAC 71 Mezunları – 2 Tuğla daha

1971 mezunu abilerimiz Tuğla projesinde Suha Önen Abimizin koordinasyonu ile çok sistemli çalıştılar. Rezerve alanlarında kalan son 2 Tuğlayı da tamamlayarak toplamda 144 Tuğlaya ulaştılar.
……..

* TAC 81 Mezunları – 9 Tuğla daha

1981 mezunlarının bağışladığı bu 9 Tuğlaya katkı yapanlar:
Hakan Alkan, Önder Yol, Mustafa Kemal Çalık, Utku Nisanoğlu, Tarık Açıkalın, Ali Sedat Uluğ, Hakan Baykara, Baha Toygar, İsmail Ekmekçi, Adem Erol, Kudret Süzer, Ufuk Özkaya, Cevdet Kızılkaya, Temel Tırak, Ahmet Atakan, Bülent Soyupak, Selçuk Örsel, Emre Toğrul, Abdulgani Melek, Anıl Akça, Murat Molu, Lütfi Arman, Haluk Ziya Türkmen, Barış Gürsesli, Mete Malcıoğlu, Ertan Kesiciler, Bülent Esen, Çağrı Bagatur, Taner Kuru

81’ler bu bağışları ile toplamda 53 Tuğlaya ulaştılar.
……..

* TAC 86 Mezunları – 2 Tuğla daha

1986 mezunları; ‘Damlaya damlaya göl olur' düşüncesi ile her ay kredi kartlarından düzenli olarak bağışlar yaptılar ve 300 Tuğlayı tamamladılar. Bu değerli katkıları ve sürekllikleri için 1986 dönemine çok teşekkür ederiz.
……..

* TAC 90 Mezunları – 11 Tuğla daha

48 Tuğlalık 'The Last Boarders' Tuğlaları için kalan 3 Tuğlayı alarak rezerveyi kapattılar. Ek olarak 8 Tuğla da aldılar. Dönem adına toplam 56 Tuğlaya ulaştılar.

Katkı yapanlar: Ali Ersev Yılmaz, Orhan Hakan Atalay, Cem İmren, İbrahim Tekin, Didem Dirlik, Egemen Eroğlu, Serdar Doğrul, Semiha Sevin Öztürk, Ahmet Metin Filiz, Talat Buğur, Mehmet Özel, Cansın Küçükcan, Alper Arazlı, Selman Gözü, Burçak Akın, Özgür Varol, Ercüment Hoşoğlu
……..

* TAC 91 Mezunları – 1 Tuğla daha

45 Tuğla rezerve etmiş ve tamamlamışlardı. Her ay bir araya geldikleri dönem yemeklerinde burs fonunu unutmayarak bir Tuğla da aldılar ve toplam 46 Tuğlaya ulaştılar.
……..

* TAC 95 mezunları – 24 Tuğla daha

Bu sene 1995 mezunlarının 20. yılı. Bu bağış ile 95 mezunları kalan 4 Tuğlalık rezervasyonlarını tamamladılar ve 40 Tuğlalık bağış alanlarını doldurdular. Ayrıca ‘ 20. yılda 20 Tuğla’ sloganı ile başlattıkları bağış kampanyasını da Güçlü Atınç’ın koordinasyonunda kısa sürede tamamladılar. Dönem adına toplam 60 Tuğlaya ulaştılar. Bu yıl dillere destan bir 20.yıl kutlaması onları bekliyor…
……..

* Şükrü Diyab '78 – 10 Tuğla daha

1978 mezunu Şükrü Diyab önceden yaptığı 10 Tuğla bağışına ek olarak; TAC mezunu olan kızları Karla ve Melisa Diyab adına 10 Tuğla daha alarak 20 Tuğlalık bağış hedefini tamamladı ve 1978 mezunları kampüsüne adını yazdırdı.
……..

* Sinan Südaş Tuğlası – 3 Tuğla daha

2004 mezunumuz Sinan Sudaş’ı Amerika’da öğrenci iken acı bir kazada kaybetmiştik. Anısını yaşatmak için sınıf arkadaşı Erdem Erkılıç '04 Sinan Südaş adına rezerve edilen son 3 Tuğlayı da bağışladı. Sinan adına bağışlanan Tuğla sayısı 7'ye ulaştı.
……..

* Onurcan Coşar Anı Tuğlası – 1 Tuğla daha

ITU’de öğrenci iken bir kaza sonucunda kaybettiğimiz Onurcan kardeşimizin anısına okulumuzun müzik öğretmeni Aslı Son hocamızın bağışladığı bu Tuğla ile, Onurcan'ın 32 Tuğlalık anı Tuğlası tamamlanmış oldu.

DİĞER BAĞIŞLAR

* Güner Baykal '58 anısına – 1 Tuğla daha

Güner Abimizin kızı Yeşim Baykal'83 her yıl babası adına düzenli bağış yapıyor. Tuğla sayısı 3 Tuğlaya ulaştı.
……..

* Ercan Yener '59 – 2 Tuğla daha

Ercan abimiz her sene yıl başı döneminde Tuğla bağışında bulunuyor. Bu sene yaptığı 2 Tuğlalık katkı ile 7'ye ulaştı.
……..

* Özkan Esmer '62 – 1 Tuğla daha

Özkan abimiz de kredi kartından düzenli bağış yaparak 71 Tuğlaya ulaştı. Hedefi 130 Tuğla.
……..

* TAC 63 Mezunları – 6 Tuğla daha

1963 mezunu abilerimiz önce kendi adlarına bağışlar yaptılar, sonra çocuklarının isimlerini Tuğla sayfasında ölümsüzleştirdiler. Şimdi de torunları adına bağışlarına başladılar. 6 Tuğlalık bağış içerisinde: Oğul Cemil Korcan Ayata, Oğul Ahmet Kutan Ayata, Torun Eda Su Ayata, Torun Derim Ayata Torun Teoman Ertaş, Yılmaz Ayata, Cumhuriyet Balosu bağışı ve Esin Acet'in bağışı yer alıyor. Böylece 63 mezunları 423 tuğlaya ulaştılar. Hedefleri 500.
……..

* Center – 8 Tuğla daha

ihangir Sonat '72 abimiz, şirketi CENTER adına aldığı bu tuğlalar ile 30'a ulaştı. Hedefi 40.
……..

* Erdem Gök '83 – 1 Tuğla daha

Azmi, Erdem, İpek ve Buket Gök adına 32 Tuğlayı hedefleyen Erdem Gök bu bağışı ile 20 Tuğlaya ulaştı.
……..

* Cem Bahadır Mutlu '86 – 1 Tuğla

Eşi Elif Saral Mutlu adına 8 Tuğlalık alanı tamamladıktan sonra kendi adına 4 Tuğlalık alan açtı ve İlk Tuğlasını bağışladı.
……..

* İbrahim Erol adına Sezgin Erol '89 – 2 Tuğla

Sezgin babası İbrahim Erol adına 2 Tuğla bağışladı. 
……..

* TAC 2000 mezunları – 1 Tuğla daha

Düzenli bağışa devam eden dönemlerden birisi de 2000'ler. Bu bağışları ile 80'e ulaştılar. Hedefleri 90.
……..

* Ankara Aralık 2014 Son Cuma Tuğlası – 1 Tuğla

Mezunlarımız her ayın son cuması, Mersin'de, İstanbul'da, İzmir'de ve bazı aylarda dünyanın daha birçok şehrinde mezunlarımız bir araya geliyorlar. Ankaralı mezunlarımız da bir araya geldikleri 2014’ün Son Cuma toplantısında para toplayarak bir Tuğla bağışladılar. Bu geleneği başlatan Ankara'lı mezunlarımıza çok teşekkürler.

Tüm bağışçılara çok teşekkür ederiz…

 
TAC Mezunlar Derneği