“Defne-Muhtar Kent Tuğla Bursu” İlk Mezununu Veriyor”

Sponse ilk teklisi ‘Wake Up Son’ı yayınladı!
17/02/2020
Şefika Ener Yeminli Mali Müşavir oldu
27/02/2020

Tarsus Amerikan Koleji 1971 mezunumuz Muhtar Kent her zaman dile getirdiği; ‘Nereden geldiğinizi unutursanız nereye gideceğinizi bilemezsiniz…’ düşüncesi ile doğduğu kent Ayvalık, eğitim gördüğü kent Tarsus ve uzun süre iş hayatını ve yaşamını sürdürdüğü Amerika arasında bir eğitim köprüsü kurarak desteğe ihtiyacı olan başarılı öğrencilere eğitim bursu sağlıyor.

Muhtar Kent kendi ve eşi Defne Kent’in adını taşıyan vakfının yanı sıra Tarsus Amerikan Koleji Mezunlar Derneği’nin yürüttüğü ‘Bir Tuğla da Sen Koy’ burs projesine de önemli destek sağladı ve ‘Defne-Muhtar Kent Tuğla Bursu’ oluşturuldu.

Vakfın ocak ayı olağan yönetim kurulu toplantısı 24 Ocak 2020 tarihinde İstanbul’da yapıldı. Önümüzdeki yıl için başvuran 84 öğrenci arasından seçilen başarılı 6 öğrenciye burs tahsisi yapıldı. Toplantıda 3 TAC’li; Muhtar Kent’71, Ali Cerrahoğlu’78 ve Ulaş Kaygısız’20 bir araya geldiler.

Ulaş, Tarsus’ta Defne- Muhtar Kent bursuyla okuduğu 5 yıl boyunca gösterdiği başarılar, girdiği sınav sonuçları ve sosyal sorumluluk çalışmaları ile Defne-Muhtar Kent Vakfının 24 Ocak 2020 tarihinde yapılan toplantısında bu yıl başvuran 84 öğrenci değerlendirilerek burs almaya hak kazanan 6 öğrenciden birisi oldu. Üniversite eğitimini Amerika’nın seçkin eğitim kurumlarından olan Michigan State University’de sürdürecek.

Muhtar Kent’e eğitime ve gençlere desteğinden dolayı Teşekkürü bir borç biliriz. Ulaş’ı başarılı ve örnek bir öğrenci olduğu için kutlar, üniversite yaşamında mutluluklar ve başarılar dileriz.