MESİAD’IN EĞİTİM ALANINDAKİ İLK ÖDÜLÜ TARSUS AMERİKAN KOLEJİ’NE VERİLDİ.

GENEL KURULA ÇAĞRI
23/12/2014
TAC Spor Kulübü Kumbarası
25/12/2014

Mersin’in en güçlü sivil toplum kuruluşlarından Mersin Sanayici ve İş Adamları Derneği (MESİAD), bu yıl ‘Yılın İş İnsanları ve Girişimcileri Ödülleri’nin 10.’sunu düzenledi.

‘Yılın İş İnsanları ve Girişimcileri Ödülleri’ geniş katılımlı bir törenle sahiplerine verildi. Yenişehir Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törende; Mersin Valisi Özdemir Çakacak’ın yanı sıra, Mersin milletvekilleri Mehmet Şandır, Aytuğ Atıcı ve Vahap Seçer, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Nejat Atilla Demirhan, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TURKONFED) Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Onatça, Çukurova Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (ÇUKUROVA SİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sönmez, MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Deniz, il protokolü, sivil toplum örgütü temsilcileri ile çok sayıda sanayici ve iş adamı da hazır bulundu.

Törende, Yılın İlçe Eğitim Yatırım Ödülü, Tarsus Amerikan Koleji (TAC) ile bağlı bulunduğu Sağlık ve Eğitim Vakfı’na (SEV) verildi.

Törende ödülü Sağlık ve Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Aydede adına Tarsus Amerikan Koleji Mali İşler Müdürü Mustafa Özünlü aldı.

MESİAD’ın ilk kez eğitim alanında bir ödül verdiğine dikkat çeken ve bu ödülü Tarsus Amerikan Koleji’nin almasının gurur verici olduğunu ifade eden Özünlü, ödülü alırken SEV Yönetim Kurulu Başkanı Aydede’nin mesajını da okudu.

Yönetim Kurulu Başkanı Aydede, ödül törenine gönderdiği mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Sağlık ve Eğitim Vakfı’nın köklü okullarından biri olan ve Türkiye’de eğitimin mihenk taşı olarak kabul edilen Tarsus Amerikan Koleji tam 126 yıldır ülkemize hizmet sunuyor. Okulumuz, “Türkiye için liderler, dünya için liderlik” ilkesiyle birbuçuk asra yaklaşan eğitim yolculuğuna hız kesmeden devam ediyor. Tarsus Amerikan Koleji, bu uzun soluklu yolculuğunda, ülkemize kazandırdığı başarılı ve öncü mezunlarıyla birlikte, MESİAD ile de elele vererek, bölgenin kalkınmasına katkıda bulunmaya devam edecektir. Çalışmalarımızın sizler tarafından takdir edilmesi bizlere gurur vermiştir. Bölgenin en iyi eğitim kurumu olma ödülüne bizleri layık gördüğünüz ve bizi bu ödülle onurlandırdığınız için vakfımız adına size teşekkürlerimizi sunmayı bir borç biliriz.”

İlgili Gazete haberini okumak için aşağıdaki linke tıklayınız. http://www.scope20.com/…/Displayer/5165/20141…/2014123484250